آکاایران: معرفی و آشنایی با 5 هتل فوق العاده و عجیب در ایران

در این مقاله بهترین هتل های ایران که تجربه یک شب ماندن در این هتل ها به دنیا می ارزد آشنا خواهید شد. شاید تصاویر زیادی از هتل های دلپذیر، شیک و گران قیمت جهان دیده باشید، ولی آیا می دانید عجیب ترین هتل های ایران در کجا قرار دارند؟

اگر اهل سفرهای ماجراجویانه باشید ترجیح می دهید به جای یک هتل لوکس پنج ستاره، جایی را انتخاب کنید که علاوه بر راحتی، نیاز کنجکاوی و طبیعت گردی شما را هم برطرف کند. جایی که بتوانید با منظره ی یک دریاچه یا یک دشت و نوازش یک نسیم از خواب بیدار شوید.

اگر عاشق چنین سفری هستید پس این نوشته را بخوانید تا با عجیب ترین اقامتگاه های کشورمان آشنا شوید. با وب سایت آکاایران همراه باشید.

 

معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)

اقامت در یک غار شخصی : هتل صخره ای لاله کندوان

تا به حال دل تان خواسته که یک غار شخصی برای خودتان داشته باشید و شبی را مثل انسان های اولیه در غار بگذرانید؟ وب سایت آکاایران: پس بهتر است سفری به تبریز داشته باشید و هتل صخره ای لاله کندوان را از نزدیک ببینید.

هتل صخره ای لاله کندوان جایی در دل کوه قرار دارد، تمامی اتاق های آن از سنگ تراشیده شده و سومین هتل سنگی معروف جهان است. اگر به این هتل صخره ای سری بزنید، با معماری ای آشنا می شوید که چشم هر بیننده ای را به خود می نوازد.

با اقامت در این هتل می توانید از طبیعت کوهستانی و زیبای روستای کندوان لذت ببرید. همچنین می توانید عسل و گیاهان این منطقه را که خواص درمانی زیادی دارند نیز خریداری کنید.

همه ساله توریست های زیادی برای دیدن این هتل به تبریز سفر می کنند تا تجربه ی یک شب اقامت در یک غار شخصی را برای خود رقم بزنند.

معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)

اما جالب است بدانید مشابه همین هتل در کشور ترکیه نیز قرار دارد که البته برای دیدن آن مجبورید هزینه ی بیشتری صرف کنید.

هتل پنج ستاره یوناک که در منطقه کاپادوکیا در روستای اورگوپ کشور ترکیه قرار دارد، یک هتل سنگی است که قدمت آن به قرن پنجم میلادی می رسد و تمامی اتاق ها و ستون های آن از سنگ ساخته شده است. وب سایت آکاایران: این هتل که درون ۶ غار متصل به هم ساخته شده، در مجموع ۳۰۰ سوئیت را در دل کوه جای داده است. چشم انداز این هتل به سمت کوه هایی است که به دودکش جن و پری مشهورند.

معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)

 
در آغوش خلیج فارس : هتل ترنج کیش

هتل های دریایی در سراسر دنیا طرفداران خاص خود را دارند. تجربه ی دلنشینی خواهد بود وقتی یک غذای دریایی تازه را در یک رستوران فاقد سقف و با منظره ی دریا میل می کنید و زیر پایتان یک کف شیشه ای است که مدام ماهی ها زیرش وول می خورند.

خبر خوش آنکه اگر این تجربه برای تان وسوسه انگیز است، می توانید سری به هتل ترنج کیش بزنید. هتل ترنج کیش که بر روی آب های نیلگون خلیج فارس ساخته شده، می تواند یک خاطره ی رؤیایی را برای شما رقم بزند.

با اقامت در این هتل می توانید یکی از دل انگیزترین غروب های آفتاب را در همین کشور خودمان ببینید. به گزارش آکاایران: می توانید وسط دریا باشید و یک دل سیر هوای تازه ی دریایی نوش جان کنید.

می توانید روی کف شیشه ای اتاق ها راه بروید و به دریای زیر پایتان بنگرید. حتی اگر برای بار هزارم به کیش سفر می کنید، با اقامت در هتل ترنج می توانید مطمئن باشید که تجربه تان از این سفر منحصربه فرد خواهد بود.

معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)

مشابه این تجربه را می توانید در برخی مناطق دیگر مثل مالدیو، مالزی، جزایر کارائیب و… داشته باشید. هتل دریایی سینامون هاکورا هورا که در مالدیو قرار دارد، یکی از این هتل هاست که تجربه ی یک اقامت شگفت انگیز را برای شما به همراه دارد. تمامی اتاق های این هتل دلپذیر، رو به ساحل اند و دور تا دور جزیره قرار دارند.

قدم زدن و پیاده روی در محیط آرام، دلپذیر و سرسبز هتل، همراه با یک چشم انداز دریایی، سفری خوش را برای شما رقم می زند.

معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)

 
تجربه ای به داغی شن های کویر : هتل کویری بالی

اگر عاشق شن های داغ و طلایی کویر هستید و می خواهید روی این شن ها آزاد و رها غلت بزنید، حتما تجربه ی یک شب اقامت در هتل کویری بالی برای تان استثنائی خواهد بود. این اقامتگاه کویری در منطقه ی خور و بیابانک استان اصفهان قرار دارد و بزرگ ترین هتل کویری مرکز ایران است.

هتل بالی ۳۲ اتاق دارد که تعدادی از آنها همچون دیگر هتل ها دارای تختخواب و… است و تعدادی از اتاق های دیگر سنتی هستند و در آنها خبری از تخت، میز و صندلی نیست و به صورت کاملا سنتی طراحی و چیده شده اند. در این اتاق ها که دیوارهای کاه گلی دارد، از رختخواب های پنبه ای و لحاف های مخمل قرمزرنگ قدیمی استفاده شده که دیدن آن، زندگی در گذشته را تداعی می کند.

شما می توانید یک شب خاطره انگیز را در این هتل برای خود رقم بزنید و لذت دیدن آسمان پرستاره ی کویر را به خود هدیه کنید. همچنین می توانید با پای برهنه بر روی شن های داغ کویری بدوید و یا شترسواری را امتحان کنید.

معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)

نمونه ی مشابه هتل بالی، هتل باب الشمس است که در دبی قرار دارد. این اقامتگاه باشکوه در دل کویر واقع شده و از محیطی کاملا عربی برخوردار است. ساختمان هتل باب الشمس دبی به صورت قلعه ای سنتی طراحی شده است. این هتل رؤیایی دارای موقعیت مکانی منحصربه فرد بوده و از تفریحات مختص کویر چون شترسواری، ماشین سواری در کویر و… بهره مند است. هوای کویری این منطقه، لذت آب تنی در استخر هتل را صدچندان می کند.

معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)

 
شبی زیر سقف های کپری

زمانی خانه های کپری نشانه ی فقر بود، اما اگر امروزه به شما پیشنهاد بدهند شبی را زیر چنین سقفی بخوابید چه حسی پیدا می کنید؟ حتما برای تان جالب خواهد بود که کمی هم زندگی گذشتگان را تجربه کنید. هتل قلعه گنج کرمان که اولین و تنها هتل کپری در دنیاست، یکی از جذاب ترین اقامتگاه هایی هست که هر جهانگردی آرزوی اقامت در آن را دارد.

این هتل ۳۰ اتاق دارد که تمامی اتاق های آن از مصالحی چون توپ یا لَهَر درخت نخل و درختچه ی داز ساخته شده اند و برای توریست های خارجی جذابیت ویژه ای دارند. هتل قلعه گنج کرمان اگرچه معماری کاملا سنتی ای دارد، اما تمامی استانداردهای یک هتل امروزی را داراست. این هتل کپری برخلاف سازه های دیگر، هیچ گونه آلودگی زیست محیطی ندارد و دوستدار محیط زیست است.

شما می توانید با اقامت در این هتل، سبک متفاوتی از یک سفر ماجراجویانه را تجربه کنید و با شیوه ی زندگی کردن مردم آن منطقه آشنا شوید.

معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)

 
هتلی بر بلندای تاریخ : هتل بین المللی لاله بیستون

اگر این انتخاب را داشته باشید که در دل یکی از اماکن توریستی و تاریخی دنیا اقامت کنید، آیا این شانس را به راحتی از دست می دهید؟ شاید باورتان نشود هتل بین المللی لاله بیستون کرمانشاه که همین جا بغل گوش خودمان است، در دل کوه بیستون هشتمین اثر جهانی ایران قرار دارد و به فرم چهار ایوانی سنتی در ناحیه ای کوهستانی و خوش آب و هوا ساخته شده است.

این هتل در مساحت ۶,۰۰۰ متر، ظرفیت ۱۰۰ مهمان را داراست و این امکان را به شما می دهد که با باز کردن پنجره ی اتاق هایش نمای کوه بیستون را نظاره گر باشید. زیبایی هتل کاروان سرای لاله را کاخ نیمه تمام ساسانی، پل کهنه، پل کاروان سرای صفوی، کتیبه بیستون، پل خسرو، پرستشگاه پارتی، مجسمه هرکول، طاق بستان و غار شکارچیان کامل می کند.

اگر به تاریخ و تمدن ایران زمین علاقه داشته باشید، اقامت در این هتل می تواند سفر خوشی را برای شما رقم بزند و تاریخ غرورآمیز ایران زمین را برای تان به تصویر بکشاند.

معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)معرفی 5 هتل خیلی عجیب در ایران (تصاویر)


.

منبع : nazweb.ir