آکاآپهمیشه به نزدیکی تابستان که می رسیم، از همان ابتدا دغدغه برنامه ریزی تعطیلات برای سفرهای تابستانی در سرمان غوغا می کند؛ به ویژه کسانی که در ایام نوروز به دلایلی امکان سفر برای شان فراهم نشده است.

با فرا رسیدن فصل تابستان و تعطیلی مدارس موقعیت مناسبی برای ایرانی ها به وجود آمده تا به مسافرت بروند و چند روزی را در شرایط آرام و بی دغدغه سپری کنند. اما با توجه به این که کشور ایران از لحاظ جغرافیایی در موقعیت گرم و خشکی قرار دارد شرایط آب و هوایی در اغلب شهرهای ما گرم و حتی در برخی شهرهای بسیار بسیار گرم نیز می باشد.

تابستان در نقاط مختلف این کره خاکی رنگ و بوی متفاوتی دارد؛‌ گردشگرانی بار سفر می‌بندند و به دیدار خورشید بی‌غروب می‌روند، مسافرانی با قطاری قرمز رنگ به ارتفاعات چندهزار متری آلپ می‌روند و عده‌ای دیگر در جشنواره قایق‌رانی بدون آب هیجان را به معنای واقعی تجربه می‌کنند... این‌ها بخشی از پیشنهاداتی است که آکا به علاقه‌مندان سفرهای داخلی و خارجیدر فصل تابستان ارائه میدهد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

سفر کیش در تابستان

 

سفر در تابستان و شرایط آب و هوایی

تابستان فصل تعطیلات و بهترین فرصت برای سفر ،گردش و رفع خستگی اسـت. تعطیلی مدارس و دانشگاهها، زیبایی چشم‌نواز طبیعت و آب‌و‌هوای گرم از دلایل مهم و قانع کننده اي هستند کـه زمان مناسبی برای مسافرت و دورهم بودن اعضای خانواده و حتی دوستان با یک دیگر را فراهم می کند.

بـه دلیل گرمای هوا اکثر مردم مناطق خوش آب و هوا و خنک را ترجیج میدهند. دراین میان شاید معدود افرادی نیز هستند کـه بـه دلیل سرمای زمستان، مناطق با دمای بالا را می پسندند.

 

انتخاب مقصد مناسب برای سفر در تابستان

پس در نتیجه شهر های کنار دریای خزر و خلیج فارس و مناطق کویری را باید از دایره انتخاب خود حذف کنید و مکان‌هاي‌ کوهستانی و سردسیر را برای سفر و استراحت خود برگزینید. علاوه بر این بعضی افراد غیر از آب و هوای خوب و دلنشین، مناطق تاریخی و تفریحی منطقه برگزیده را نیز ملاک انتخاب خود قرار می‌دهند.در ادامه این مطلب از آکاآپ، ابتدا بهترین مقصد های تفریحی داخل کشور برای فصل تابستان را معرفی میکنیم , سپس سری به بیرون مرز های میزنیم و بهترین مکانهای تفریحی در این فصل در خارج کشور را بررسی میکنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

 آلاشت مازندران

دیگر منطقه ای که می توانید در فصل تابستان به آن سفر کنید قطعا فکر می کنید مازندران است که البته درست هم فکر می کنید. در استان مازندران منطقه ای به نام آلاشت وجود دارد و مردم آن هم به زمان آلاشت مازندران صحبت می کنند. منطقه آلاشت نیز با طبیعت زیبای خود خالی از آبشار نیست. یکی از این آبشارها به نام آبشار نارم در روستای چرات واقع در ۳۵ کیلومتری جنوب غرب آلاشت واقع است، چرات یکی از روستاهای حوالی آلاشت سوادکوه در استان مازندران ایران است.

مقصد سفر در تابستان

کرمانشاه و طبیعت تحسین برانگیز آن

شاید به جرات بتوان گفت کرمانشـاه در این فصل یکی از بهترین گزینه ها برای سفر می تواند باشد. آب و هوای خوب و معتدل و داشتن آثار باستانی و تفرجگاه های بی شمار در شهر کرمانشـاه و همین طور طبیعت بکر همراه مردمان مهمان نواز آن باعث انتخاب این شهر توسط بسیاری افراد به عنوان مقصد گردشگری شده است.

سفر خارجی در تابستان


این تعطیلات کوتاه فرصت خوبی را برای بودن در طبیعت فراهم خواهد کرد؛ ضمن اینکه می توانید از مناطق دیدنی شهر مانند تکیه معاون الملک، تکیه بیگلربیگی، بازارسنتی کرمانشـاه، باغ پرندگان کرمانشـاه، باغ گل کرمانشـاه، پارک کوهستان، سراب نیلوفر، پارک ساحلی رود قره سو، سراب قنبر، طاق بستان، بیستون، مسجد عمادالدوله، حمام حاج شهبازخان و. . . دیدن کنید.

 

طبیعت دیدنی در حاشیه رود ارس و جلفای آذربایجان

تنوع در طبیعت و مناطق طبیعی منطقه آزاد ارس باعث سختی انتخاب گردشگران در مسیر یا مقصد گردشگری می شود و اغلب مردم دوست دارند کـه بـه علت تفاوت و تنوع از اکثر مکان هاي‌ این منطقه دیدن کنند. از مهم‌ترین مواردی کـه ارس را بـه عنوان یک منطقه مناسب برای گردشگران و طبیعت دوستان معرفی می کند، زیاد بودن مناطقی اسـت کـه مردم میتوانند در کمال آسایش و امنیت چادر بزنند و چند روزی را در دامان طبیعت بگذرانند. کمپ هاي‌ چادرزنی در داخل و خارج شهر جلفا از امنیت بالایی برخوردار و اکثر آن ها مجهز بـه امکانات رفاهی و بهداشتی هستند. از مناطق طبیعی اطراف شهر برای کسانی کـه طبیعت را دوست دارند، می توان پارک ساحلی درنا و حاشیه رود ارس و همچنین مجموعه تاریخی کردشت منطقه و سد خداآفرین و طبیعت بکر آسیاب خرابه و همچنین طبیعت زیبای کلیسا سنت استپانوس را نام برد.

 

سفر تابستانی

 بجنورد خراسان

از دیگر مناطق ایران که جزء شهرهای خنک ایران در تابستان به حساب می آید شهرستان بجنورد در خراسان شمالی است. این شهر دارای جاذبه های گردشگریتاریخی و طبیعی فراوانی است و بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه های دقیقا در فصل بهار و تابستان است.

بهترین سفر در تابستان

فومن (ماسوله و قلعه رود خان) بهشت خدا روی زمین

آب و هوای مناسب، جنگل ها و کوه های پوشیده از درختان، چشمه های متعدد، بقاع متبرکه و امکان تاریخی فرهنگی (ماسوله و قلعه رودخان) فومن را به یکی از قطب های گردشگری گیلان و حتی کشور تبدیل کرده است. می گویند ماسولهعروس شمال، بهشت خدا روی زمین، زیبایی محض، صفا و صمیمیت و سادگی، هوای پاک با مردمانی پاک و پاک نژاد دارد. پس بی شک جای خوبی برایچند روز استراحت و در کنار خانواده بودن است.


سفر در تابستان ایران

دهکده ییلاقی جهان‌نما

یکی از مناطق ییلاقی کرد کوی استان گلستان اسـت کـه مورد توجه گردشگران زیادی بوده و یکی از خنک ترین نقاط کشور در فصل تابستان اسـت. کمترین و بیش ترین دمای این منطقه در گرمترین فصل سال بـه ترتیب 12 درجه سانتی گراد و 24 درجه سانتی گراد اسـت. افرادی کـه قصد رفتن بـه این منطقه را دارند بهتر اسـت از مسیر کردکوی بـه طرف پارک جنگلی امام رضا حرکت کنند .از جاذبه هاي‌ گردشگری دهکده می توان بـه چکل‌آتشان اشاره کرد.

 

سفر در تابستان به دبی

 

چهار محال و بختیاری (شهرکرد)

دیگر شهر مناسبی که در فصل تابستان می توانید سفری دلچسب و فوق العاده را به سمت آن داشته باشید شهرکرد است. این شهر علاوه بر آب و هوای بسیار خوب و مناسبی که دارد مردم بسیار خون گرم و مهمان نوازی دارد که می توانند سفرتان را به بهترین تجربه سفری را برایتان به ارمغان بیاورد. نام پیشین آن «دِهْکُرد» بوده‌است که پس از تبدیل به شهر (در شهریور ۱۳۱۴ خورشیدی)، به شهرکرد تغییر نام داده شده‌است. شهرکرد دارای اقلیم نیمه مرطوب معتدل با تابستان‌های معتدل و زمستان‌های بسیار سرد است. میانگین سالانه دمای هوا در شهرکرد ۱۱.۵ درجه سانتیگراد می‌باشد.

مقاصد سفر در تابستان

 

کلانشهر فرهنگی و توریستی همدان

همدان از شهر های سردسیر ایران ودر دامنه کوه الوند قرار دارد. این شهر نخستین پایتخت مادها و پنجمین شهر فرهنگی و توریستی ایران بوده و از جاذبه هاي‌ گردشگری زیادی برخوردار اسـت.ازجمله : مقبره باباطاهر، مقبره ابوعلی سینا، تپه هگمتانه، گنجنامه،میدان امام،بازار همدان و ….

 

سفر تابستانی در ایران

 

اردبیل «سرعین» مشهور به چشمه های آبگرم

ده ها چشمه آب گرم معدنی کـه از کوه سبلان سرچشمه میگیرند در سرعین موجود هستند و یکی از مناطق گردشگری در استان اردبیل اسـت و این شهر بـه چشمه هاي‌ آب گرم مشهور اسـت.

ایرانگردان و جهانگردان زیادی هر ساله اواخر بهار و فصل تابستان از این منطقه دیدن می‌کنند. دراین شهر هتل – هتل آپارتمان و مهمانسراهای فراوانی وجوددارد، علاوه بر این مردم این منطقه ویلاها و خانه هاي‌ مسکونی خودرا بـه صورت مهمانپذیر اجاره می‌دهند.

 

سفر در تابستان

شهر تبریز

شهر تبریز یکی از بزرگترین کلان شهرهای کشور است که به عنوان یکی از قطب های گردشگری و اقتصادی شمال غرب کشور هم شناخته می شود. آب و هوای تبریز در تابستان هم بمانند سایر شهرهای شمال غربی ایران، آب و هوایی معتدل و نسبتا خنک است. در خنکی تبریز همین بس که هیچکدام از خانه های این شهر، کانال کولر ندارند! در سفر به تبریز می توانید از جاذبه های گردشگری بی شمار آن دیدن کنید. جاذبه هایی همچون مسجد کبود، موزه آذربایجان، موزه استاد شهریار، بازار سنتی تبریز و …

سفرهای تابستانی بازنشستگان نیروهای مسلح

روستای صخره ای کندوان

این روستا جاذبه هاي‌ گردشگری گوناگونی دارد کـه از میان آن ها می توان بـه خانه هاي‌ کندویی شکل ساخته شده در دل کوه اشاره کرد .

کندوان یکی از سه روستای صخره اي جهان بوده ودر 15 اردیبهشت ماه 1376 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده و از شهرستان هاي‌ استان آذربایجان شرقی اسـت.

 

سفرهاي تابستاني

 

مناطق ذکر شده فقط قسمتی از طبیعت زیبای ایران اسـت کـه فرصت کشف زیبایی هاي‌ ان می‌تواند برای تمام اعضای خانواده شیرین و بـه یادماندنی باشد.

لازم اسـت در حین سفر از مجهز بودن اتومبیل و همراه داشتن وسایل ضروری خاطرجمعی حاصل کنید. سفر زمان مناسبی برای بودن در دل طبیعت و سپری کردن ساعات شیرین با خانواده را برایتان فراهم خواهد کرد.

معرفی بهترین مقصد های خارجی در فصل تابستان

دمای سرد و خشک کنیا در ماه مرداد باعث مهاجرت‌هاي‌ بزرگی میشود و می توان مهاجرت گله‌هاي‌ عظیم حیوانات وحشی و گوره خر‌ها را در ان دید. اگر عاشق موجودات دریایی هستید، این ماه یکی از بهترین زمان هاست کـه سری بـه گالاپاگوس بزنید و وال ها، شیرهای دریایی و آلباتروس‌ها را ببینید.
خوشبختانه این ماه‌ها میزبان رویداد های هیجان انگیز زیادی نیز هست. اگر بـه دنبال آشنایی با فرهنگ‌ها و غذا‌ها هستید، بـه برلین یا لیوبلینا سر بزنید و تاریخ اروپایی و سرآشپزهای خلاق و منوهای محلی را مشاهده کنید. پورتلند یکی از بهترین شهر های غذایی کشور آمریکا و همیشه یک انتخاب عالی برای غذا هاي مجلل جهانی اسـت. دراین پست بهترین مقاصد سفر تابستانی را بـه شـما معرفی می کنیم.

حفاظتگاه ملی ماسای مارا در کنیا

 

سفرهای تابستانی بازنشستگان

 

پارک ملی بیگ بند در تگزاس

 

 

شروع سفرهای تابستانی

 

صحرای بلک راک در نوادا

 

سفرهای تابستانی ایران

 

دیترویت، میشیگان

 

سفرهای تابستانی

 

برلین، کشور آلمان

 

سفرهای تابستانی خارجی
 
جزایر گالاپاگوس، اکوادور
سفرهای تابستانی فرهنگیان

 

ونکوور، بریتیش کلمبیا

 

سفرهای تابستانی در ایران

 

لیوبلیانا، اسلوونی

 

هیجان انگیزترین سفرهای تابستانی

 

سنت وینسنت و گرنادین، کارائیب

 

بهتترین مکان های خارجی برای سفر در تابستان

 

پورتلند، اورگان
 
بهترین مکان های داخلی برای مسافرت در گرما

 

ریو دو ژانیرو، برزیل

 

بهترین مکانها برای سفر تابستان

 

جزایر وستمن، ایسلند

 

بهترین مکان ها برای سفرهای تابستانی