این غار در سه کیلومتری شمال خاوری شهر دهلران در دامنه کوهی مشرف به دره و چشمه های آب گرم دهلران واقع شده است. طول غار 155 متر، عرض آن 30 متر و ارتفاع آن از سقف با کف 50 متر می باشد. دهلیزهای وسیعی در این غار وجود دارد که عمق بعضی از قسمت های آن به 400 مترمی رسد.

این غار به علت زندگی خفاش ها در داخل آن(حدود 20.000 خفاش)، به غار خفاش معروف شده است. خفاش های آن از نوع دم دار و بزرگ هستند. غارخفاش دهلران یکی ازغارهای تاریخی عصر غارنشینی است که بعدها به زیستگاه خفاش ها تبدیل شده است. موضوع مورد توجه این غار وجود توده عظیم و ضخیم فضله خفاش در کف غار است که طی هزاران سال پدید آمده است و کشاورزان از آن برای تقویت زمین های زراعی استفاده می کنند. غار خفاش در فهرست آثار ملی ثبت شده و مورد حفاظت و مراقبت است.

ایران زمین, مکان های تفریحی ایران, مکان های تفریحی, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='آثار باستانی' href='http://irantoorism.akaup.com/iranshenasi-irangardi/safar1/news201612526431455.html'>آثار باستانی</a></strong>, غار خفاش دهلران, غار خفاش, غار, چشمه,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='غارهای ایران' href='http://irantoorism.akaup.com/iranshenasi-irangardi/tehran-didaniha/201493202527241.html'>غارهای ایران</a></strong>,غار دهلران ایران زمین, مکان های تفریحی ایران, مکان های تفریحی, آثار باستانی, غار خفاش دهلران, غار خفاش, غار, چشمه,غارهای ایران,غار دهلران


مرتبط با گردشگری

  • نارنجستان قوام شیراز عمارتی زیبا
  • غارچال نخجیر یکی از شگفت انگیز ترین آثار
  • قلعه فلک الافلاک آثاری زیبا در خرم آباد
  • پل جویی تنها پل تاریخی اختصاصی اصفهان
  • پل مارنان اثر تاریخی عصر صفوی